Euroturkchefs coulinary team Madalyaya Doymuyor

Almanya’nın Erfurt Kentinde 3 gündür devam eden İKA / OLİMPİADE DER KÖCHE Yarışmalarının İlk 2 gününde katıldığı 11 Kategoride 11 Ödül alan EUROTURK CHEF‘ler, 1 ALTIN, 2 GÜMÜŞ, 6 BRONZ Madalya ve 2 Diploma ile AVRUPALI TÜRKLERİN olduğu kadar TÜRKİYENİN’de GURURU oldu;
Ayrıca; 112. yıldır yapılan aşçılık olimpiyatları tarihinde; Türklerin aldığı İLK ALTIN MADALYA‘nın da sahibi oldular.

EUROTURK CHEFS CLUB e.V. / Berlin, TÜMAPED / İstanbul, LMD Lezzet Markaları Derneği / İstanbul’un Güçbirliği ile hazırlanan: TÜRK DİYASPORASI’nın MUTFAK TAKIMI’nı DEİK / DTİK Avrupa Bölge Komitesi Meclis Üyesi ve UGD Platformu Başkanı, M.Vasfi PAKMAN Yönetiyor.

EUROTURK CHEFS CLUB e.V Berlin, Y.K.Bşk. Cengiz G.Benken‘ in takımında Türkiye’den ve Avrupadan ünlü Cuisine ve Pastry Chefler var.
WACS / Dünya Aşçılar Konfederasyonu’nun kurucusu VKD / Alman Aşçılar Federasyonunun üyesi olan EUROTURK CHEFS CLUB e.V Berlin’in, REGİONAL TEAM‘ini Cuisine Chef’ler Suat Ulaş, Gürcan Gülmez, E.Köksal Sezgin, İmdat Ayan ile Pastry Chef Bilgin Yazan oluşturmakta, 18 Kategoride yarışacak bireysel katılımcılar arasında ise Pastry Chefler Ahmet Kır, Ahmet Başak, Süleyman Çakır, Taylan Karabağ, Kıtchen Artist Mustafa Üçbilek ve yardımcı Chefler Pascalis Afthonidis, Cem Taşlıçukur, Daniel İbakara, Koral Elçi, Meir Baruh bulunmakta.
EUROTURK CHEFS CULINARY TEAM, 5 – 10 Ekim günleri ALMANYA / Erfurt’da yapılan 2012 İKA / Dünya Aşçılar Olimpiyadın’da yaptıkları AÇIK BÜFE ve Gıda maddelerinden sanatsal eserlerle hem madalyaları hemde  dikkatleri üzerlerine toplayan çok özel bir ekip;
Özellikleri ise:ALMANYA adına yarışarak, TÜRKİYE’yi, Türk Mutfağını, Kültürünü ve Turizmini tanıtıyor olmaları. Türkiye LOBBYCİLİĞİNDE atılan bu büyük adımın; Değişen Dünyadaki, Yükselen TÜRKİYE imajı’nın da tanıtımına katkı sağlayacağına, Türk mutfak kültürünü, mutfak sanatcılarını onore edeceğine, Gastronomik gıda ürünleri ile Endüstriyel ürünlerinin pazar payını arttıracagına inanılıyor.
EUROTURK CHEFS CLUB e.V , Olimpiyad katılımına maddi ve manevi destekleriyle güç veren
DEİK / DTİK Avrupa Bölge Meclisi Bşk.Yrd. Remzi KAPLAN,
İstanbul’un çalışkan ve sevilen ŞİŞLİ Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL,
Türk Diyasporası’nı oluşturan DEİK / DTİK Dünya Türk İş Konseyi Gn.Sekr. Bahri Can ÇALICIOĞLU
ile Avrupa Endüstriyel Mutfak Sanayiinin Lider kuruluşu GGM GASTRO GmbH,
Türkiye RAKI pazarının ve Dünya Anasonlu içkiler pazarının lideri YENİ RAKI,
Dünyanın En iyi ve en prestijli havayolu şirketi THY,
Profesyonel Mutfak ekipmanlarında dünya markası KAPP,
Pastacılık Yağlarının Dünya Markası TURYAĞ,
Türk Gıda Sanayiinin Ulusal ve uluslararası lideri ÜLKER,
Kuruluşlarını da gururlandırdı.İlişikteki dosyalarda; Konu ile ilgili haber bültenimizi, Takımımızı oluşturan arkadaşlarımızı ve sponsor kuruluşlarımızı tanıtan bilgileri ve fotoğrafları sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Selam, saygı ve sevgilerimle,M.Vasfi PAKMAN
UGD Platformu ( EUROTURK CHEFS CLUB, TÜMAPED, LMD )
Genel Başkanı
DEİK / DTİK Avrupa Bölge Komitesi Meclis Üyesi

[nggallery id=4]