VKD ve VACS Logolarını Sadece Derneğimiz Kullanabilir

Dünya aşçılar olimpiyadı  ile tüm ülkelerdeki yarışma ve etkinliklerde Kendi Logosunun yanında VKD ve VACS logolarını kullanma yetkisi
Sadece EUROTURK CHEFS CULINARY TEAM’ e aittir ! 

Kamuoyuna ve Türkiyeden olimpiyadlara bireysel olarak yazılıp,  kendilerini takım gibi tanıtmaya çalışan yarışmacılara duyurulur!

Dünya Sivil Toplum Kuruluşları arasındaki resmi anlaşmalar gereği, yapılan bir yanlışa dikkatinizi çekmek isteriz. VKD / Verband Der Köche Deutschland ( Alman Aşçılar Federasyonu ) üyesi olan ve merkezi Almanya’nın Başkenti BERLİN’de bulunan Tek Türk Gastronomi ve Aşçılık Derneği :VEREİN DER EUROPAİSCH – TÜRKİSCHEN KÖCHE und GASTRONOME e.V.dir.

Bu özelliği ile Derneğimiz; Dünya üzerinde ve Türkiyede Kendi LOGO’sunun yanında, VKD / Alman Aşçılar Federasyonu LOGO’su ile bu federasyonun da kurucuları arasında olduğu;WACS / Dünya Aşçılar Konfederasyonu LOGO sunu kullanabilecek tek organizasyondur.

Sadece WACS / Dünya Aşçılar Konfederasyonu’na ait LOGO’yu ise, Türkiye’de ve Dünya üzerinde kullanabilecek, Türkiyedeki tek organizasyon ise TAF / Tüm Aşçılar Federasyonudur. Türkiyede ve Almanya’da Resmi olarak kurulmamış bir organizasyonun  Bu ” LOGOLARI ” içinde kullanarak hazırladığı ve dağıttığı haber bülteninde kullanmasını kınıyor, bağlı bulunduğumuz FEDERASYONA, bu yazımız ekinde gereğinin yapılması için gönderiyoruz.

İKA Olimpiyadlarına, TAF’ın Milli Takımı ile EUROTURK’ün Regional Takımının dışında katılan hiç bir TÜRK takımı yoktur. Türkiyeden gelen tüm yarışmacılar ( haberde bahsi geçen grup dahil )  BİREYSEL KATEGORİLERDE katılacak ve yarışacaklardır. Ayrıca hepsine başarılar diliyoruz. Ancak; Türkiyedeki WACS üyesi olmayan, diğer bir federasyonun desteği ile ve Berlin ” TURCULİNA TAKIMI ” olarak katılacaklarını açıklayan, 2008 yılında İKA olimpiyadlarına EUROTURK’le katılan, Chef Yalçınkaya tarafından yönetilen bu takımın, Türk ve Alman Medyasına; T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Berlin Ateşeliği tarafından hazırlanan bir organizasyonla, İKA öncesi Berlin Türk Evinde takdim edileceğine ilişkin, ilişikteki haber bülteninden duyduğumuz rahatsızlığı belirtir, resmi ve özel sektör yöneticileri ile özellikle medya’nın yanlış bilgilerle yönlendirilmemesi hususunda hassasiyet gösterilmesini rica ederiz.
Saygılarımızla,
Cengiz G.BENKEN
Yön.Kur.Başkanı
Verein der Europaisch – Turkischen
Köche und Gastronome e.V.